شرکت کار در ارتفاع داها| گردشگری داها|

دوره های آتی

گزارش دوره

پزشکی کوهستان مقدماتی

تاریخ : 1394/01/27-28 به مدت : 2روز

مدرس : آقای دکتر مسعود حمیدی

کمیته برگزار کننده : آموزش

شرح دوره

کمیته آموزش باشگاه کوهنوردی داها در راستای ارتقاء مهارتهای علمی وعملی اعضا و سایر همنوردان ،دوره آموزشی مقدماتی  پزشکی کوهستان را در تاریخ  28-94/01/27 برگزار نمود . این دوره آموزشی  با حضور 13نفر از کاراموزان طی دو روز در محل باشگاه کوهنوردی داها برگزار گردید و سرفصل های آموزشی شامل : بیماری ارتفاع وارتفاع زدگی، صائقه زدگی، برف کوری ونورزدگی، آفتاب سوختگی و اثرات سوء اشعه آفتاب ، سرمازدگی ویخ زدگی اندامها، هیپو ترمی و کاهش دمای عمومی بدن، کیت کمکهای اولیه انفرادی کوهنورد، اصول تغذیه در ورزش کوهنوردی، گرمازدگی وشوک گرمایی و ... از سوی اساتید آموزش داه و تمرین شد .

 دوره مقدماتی پزشكی كوهستان برگرفته شده از آموزش های بين المللی پزشكی كوهستان می باشد. اين دوره به منظور آشنایی و آموزش كوهنوردان و طبيعت گردان با بخشی از خطرات ارتفاع و شيوه های پيشگيری از بروز آسيب هايی كه متوجه ايشان می باشد و نحوه مواجهه با آنها طراحی و به اجرا در می آيد. دوره فوق پیش نیاز شرکت در دوره های مربیگری درجه ۳ رشته های مختلف کوهنوردی (یخ وبرف، سنگ‌نوردی، کوهپیمایی و…) بوده شرکت در این دوره برای کلیه علاقمندان و کوهنوردان آزاد است .

اسامی افراد شرکت کننده :

خانم ها : مونا نیری ,راضیه رضایی

آقایان : علی امانی ,مرتضی مصفا, حمید کاکویی,یاسر پورنجف,علیرضا اکبریان,مجتبی ثابت,علی یوسفی,مطفی مجتهدزاده, حسام اسدی ,آرشا زارع