شرکت کار در ارتفاع داها| گردشگری داها|

دوره های آتی

گزارش دوره

کارآموزی کار با قطب نما و نقشه خوانی

تاریخ : 1392/07/04-05 به مدت : 2روز

مدرس : آقای حمیدرضا شفقی

کمیته برگزار کننده : آموزش

شرح دوره

کمیته آموزش باشگاه کوهنوردی داها در راستای ارتقاء مهارتهای علمی وعملی اعضا و سایر همنوردان ،دوره آموزشی قطب نما و نقشه خوانی -  را در تاریخ  92/07/04،05 برگزار نمود . این دوره آموزشی  با حضور 11نفر از کاراموزان طی دو روز در منطقه دودانگه ساری ، روستای محمدآباد  برگزار گردید و سرفصل های آموزشی شامل  :  شنایی با نقشه و نقشه های توپو گرافی (مشخصات و نحوه خواندن)، تشخيص موقعيت، آشنایی با قطب نما (اجزاء، نحوه بكارگيری، كاليبره كردن)، روش گرا گيری و گرابستن به قطب نما، شيوه های جهت يابی (تشخيص جهت، حفظ جهت)، روشهای تخمین مسافت پیموده شده  و بسیاری موارد دیگر ... از سوی اساتید آموزش داه و تمرین شد .

دوره آموزشی آشنایی با نقشه خوانی و کار با قطب نما به منظور پاسخگویی به يكی از ضروری ترين نيازهای كوهنوردان و طبيعت گردان در تعامل با طبيعت و محیط كوهستان و همچنين ارتقاء توان ايشان در هدايت و سرپرستی گروه، طراحی و به اجرا در می آيد. اين دوره كاربردی به شکلی تاثیرگذار به كوهنوردان و طبيعت گردان امكان درك موقعيت و طراحی برنامه ( زمان – مكان ) را می دهد. لازم به ذکر است که این دوره فاقد پیش نیاز بوده لکن پیش نیاز دوره آموزشی كار با GPS می باشد.

شرکت کنندگان :  الهه توکلی ، حرمت یوسفیان ، راضیه رضایی ، خدیجه حسن ، کلثوم حسینی ، انیس جعفری ،مهران حسین زاده ، علی رضا اعظمی ، داریوش عقیلی ، علی امانی ، میلاد امانی زاده