شرکت کار در ارتفاع داها| گردشگری داها|

دوره های آتی

گزارش دوره

کارآموزی کوهپیمایی مقدماتی -آقایان

تاریخ : 1393/07/09-11 به مدت : 3 روز

مدرس : آقای سامان خلیلی

کمیته برگزار کننده : آموزش

شرح دوره

کمیته آموزش باشگاه کوهنوردی داها در راستای ارتقاء مهارتهای علمی وعملی اعضا و سایر همنوردان ،دوره آموزشی کوهپیمایی مقدماتی - ویژه آقایان را در تاریخ  93/07/09،11 برگزار نمود . این دوره آموزشی  با حضور 9 نفر از کاراموزان طی سه روز در ارتفاعات شاهدژ منطقه کیاسر ( مازندران - ساری) برگزار گردید و و سرفصل های آموزشی شامل  مباحث تئوريك: تعاريف و اصطلاحات پايه، آشنایی مقدماتی با لوازم و تجهيزات كوهپيمایی، نحوه نگهداری و شستشوی آنها، آشنایی مقدماتی با روش سرپرستی و هدايت گروه، آشنایی مقدماتی با خطرات كوهستان و جهت يابی بدون ابزار، آشنایی مقدماتی با تغذيه و آمادگی جسمانی در كوهپيمایی مباحث عملی: اصول گام برداری بر روی شيب ها ، آشنایی با گره های پايه در كوهنوردی ، روش استفاده از باتون كوهپيمایی ،  اصول اوليه صعود از سنگ های كوتاه وشناخت گیره ها ، صعود و فرود از سنگ های كوتاه ، حمایت در صعود وفرود،  تمرين مباحث آموزشی و ... از سوی اساتید آموزش داه و تمرین شد .

دوره کارآموزی کوهپیمایی به عنوان نقطه آغازین آموزش های رسمی کوهنوردی در ایران محسوب می شود. این دوره به منظور آموزش اصول پایه کوهپیمایی به علاقمندان کوهنوردی و طبیعت گردی طراحی و اجرا می گردد. شرکت در سایر دوره های کارآموزی رسمی (سنگ نوردی و برف ویخ) تنها پس از کسب مدرک قبولی در این دوره امکان پذیر می باشد.

شرکت کنندگان : 1- امیرحسین مجتهدزاده 2- میثم خلیلی 3- مهدی مشکاتی 4- مرتضی مصفا 5- یسری نبی بخش 6- نیما میرگتی 7- میثم معصومی 8- علیرضا اکبریان 9- پژمان درویشی