شرکت کار در ارتفاع داها| گردشگری داها|

باشگاه کوهنوردی داها

دوره کارآموزی هواشناسی کوهستان

دوره کارآموزی هواشناسی کوهستان

کار آموزی چیست:

فدراسیون کوه نوردی، دوره های کارآموزی را برای آشنایی بیشتر با اصول کوه نوردی در کلیه رشته های آن و افزایش مهارت ورزشکاران این رشته ها  طراحی کرده است. فراگیری درست تکنیک‌ها و روشهای مناسب در رشته های مختلف کوهنوردی باعث ارتقا سطح کیفی این ورزش شده و شرکت کنندگان در این دوره ها با فراگیری فنون ، اطلاعات و بهره‌گیری از توان مربیان خود میوانند تجارت ارزشمندی در جهت بالا بردن دانش  و مهارت  خود کسب نمایند .

کارآموزی هواشناسی کوهستان

همراه با اعطای مدرک معتبر فدراسیون کوهنوردی

دوره آموزشی هواشناسی کوهستان یكی از مهم ترين علوم و دانش هايی كه يك كوه نورد بايد بدان مسلط باشد،‌ دانش هواشناسی كوهستان و آگاهی او از تغييرات و تلاطم های جوی است. دانشی كه آگاه نبودن از آن می تواند به قيمت زندگانی تمام شود. با برگزاری این دوره سعی در آن داریم تا علاقه مندان به کوهنوردی را با این دانش آشنا نموده تا از هر گونه حادثه احتمالی جلوگیری نماییم.لازم به ذکر است این دوره به صورت تئوری بوده و فاقد پیش نیاز میباشد.

*سرفصل های آموزشی دوره شامل :

ترکیبات جو زمین، تقسیمات عمودی جو، تبادل گرما در جو و تابش، دینامیک جو، هواشناسی در مقیاس های مختلف (ریز مقیاس،میان مقیاس،بزرگ مقیاس)، پیش بینی وضع هوا، هواشناسی مشاهداتی، شناسایی انواع ابرها و وضعیت ساختاری آن ها و...

* مدت زمان برگزاری دوره:

2 روزه میباشد ( بصورت تئوری برگزار میگردد ).

* مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام :

1- 1 عدد رونوشت کارت شناسایی و پرینت دراندازه A5 (بصورت پشت و رو).

2- هزینه دوره که همزمان با برگزاری دوره اعلام میگردد(هزینه شامل: حق الزحمه مدرس ومربی ، فیش واریزی به هیأت استان و فدراسیون کوهنوردی و در صورت تهیه وسیه نقلیه ، هزینه آن دریافت خواهد شد.)

3- براساس قوانین رسمی فدراسیون داشتن کارت بیمه ورزشی جهت شرکت در دوره های رسمی الزامی است.

*دستور العمل برگزاری دوره کارآموزی مقدماتی هواشناسی کوهستان  فدراسیون کوهنوردی:

 با توجه به مصوبات اخیر فدراسیون کوهنوردی ج.ا.ا و آخرین تغییرات صورت گرفته در روال اجرائی، آخرین دستور العمل برگزاری دوره کارآموزی مقدماتی سنگنوردی مقدماتی به شرح زیر می باشد:

1.     ظرفيت هر كلاس حداكثر 40 نفر و باحضور يك مدرس  تشكيل مي‌شود.

2.   مدرس دوره مي‌بايست داراي مدرك هواشناسی کوهستان بوده و مجوز تدريس را از آخرين دوره بازآموزي هواشناسی کوهستان داشته باشد.

3.    تجهیزات انفرادي و وسايل مورد نياز شركت در كلاس: کاغذ و قلم جهت نطق برداری , جزوه طرح درس دوره و...

4.    مدت دوره 2 روز: شامل كلاسهاي عملي و تئوري بوده كه به صورت متوالي (اردوئي) و يا بطور غيرمتوالي ناپيوسته برگزار مي‌گردد. اين دوره در فضای کلاس آموزشی داخلی برگزار مي‌گردد .

5.    ميزان دريافت شهريه از شركت‌كنندگان بر عهده برگزاركننده مي‌باشد و باتوجه به موارد ذيل، اسكان، تغذيه، حق‌الزحمه كادر اجرايي، اياب و ذهاب، تامين لوازم گروهي محاسبه مي‌شود.

6.    آخرين ويرايش طرح درس كارآموزي هواشناسی کوهستان ويژه كارآموز بايد توسط برگزاركننده تهيه و تكثير و در هنگام ثبت‌نام در اختيار كارآموزان دوره قرار گيرد.

7.   مدرس دوره موظف است آموزش دوره را طبق آخرين ويرايش طرح درس كارآموزي هواشناسی کوهستان ارائه نمايد، دوره‌هايي كه طبق طرح درس فوق برگزار نگردد فاقد ارزش آموزشي بوده و ابطال اعلام مي‌گردد.

8.   برگزاري و ارسال مدارك دوره با هماهنگي و نظارت كامل هيات كوهنوردي استان امكان‌پذير است.

جزوه دوره :

جزوه دوره فوق را از  (اینجا) دانلود نمایید .