شرکت کار در ارتفاع داها| گردشگری داها|

برنامه آتی

صعود به قله پرچنان

1397/07/06 |1روزه

سرپرست برنامه : آقای هادی ابراهیمیان

کمیته برگزارکننده : کوهنوردی

نوع برنامه : کوهپیمایی نیمه سنگین

منطقه و نحوه دسترسی

مازندران - جاده فیروز کوه - منطقه سواده کوه ، پل سفید - جاده آلاشت- روستای چرات

نحوه ثبت نام

هزینه : اعلام میگردد

نقدی و به صورت واریزی/شماره 4390-2539-1012-5892/ بانک سپه/ آقای هادی ابراهیمیان

زمان و مبدا حرکت

5 صبح مقابل باشگاه

توضیحات بیشتر

شاید علم کوه و منطقه تخت سلیمان به خاطر دیواره ها و یخچالهایش منطقه ای کم نظیر برای کوهنوردی و کوهنوردان باشند ، اما در رشته کوه البرز و قسمت شرقی آن قللی سربرافراشته اند که برای هر کوهنوردی جذاب و پر هیجانند و صعود به آنها خاطره انگیز خواهد بود و قله پرچنان با قامتی به بلندای 4050 متر یکی از آنهاست .

قله پرچنان مرزی طبیعی بین شهرستانهای سوادکوه و فیروزکوه است  و به دلیل مسافت زیاد تا پای کار  و همچنین  تا قله صعود به آن کمتر در برنامه های عمومی قرار می گیرد. اما برای آنان که یکبار به ملاقات این قله رفته اند  جذابیتی پدید می آورد که همواره کوهنورد را تشنه صعودی دیگر میکند.

قله پرچنان واقع در استان مازندران ، در منطقه البرز شرقی و در غرب دره شش رودبار آلاشت ، و بین آبادی های چرات و برزنه واقع شده است این قله دارای دیواره بلند شرقی واز سمت غرب به قله میشینه مرگ متصل می گردد. از نظر اقليمي‌، آب‌ و هوايي‌ معتدل‌ و مرطوب‌ دارد. . معمولا هوای خنکی دارد به نحوی که در تابستان حداکثر دمای آن به بیش از 27درجه نمی رسد و در زمستان به حداقل دمای 18درجه زیر صفر می رسد. و عموما هوایی مه آلود داردزمستان‌ها اين‌ منطقه‌ سرد و پر برف‌ است‌ و گاهي‌ راه‌هاي‌ مو اصلاتي‌ آن‌ بمدت‌ چند روز مسدود و غيرقابل‌ عبور مي‌شود. آب معدنی های گوارا، میوه های جنگلی نیز درختی با نام آل که در کوههای این منطقه یافت میشود از خصوصیات این منطقه می باشد.