شرکت کار در ارتفاع داها| گردشگری داها|

برنامه آتی

قله دماوند(ضلع شمالی)

1396/05/25-27 |3 روز

سرپرست برنامه : آقای هادی ابراهیمیان

کمیته برگزارکننده : کوهنوردی

نوع برنامه : تخصصی (کوهنوردی,سنگین)

منطقه و نحوه دسترسی

استان مازندران -جاده هراز - روستای ناندل

لوازم و تجهیزات مورد نیاز

مطابق موارد مطرح شده از سوی سرپرست برنامه در جلسه هماهنگی پیش از برنامه (زمان جلسه از طریق سایت و پیامک اطلاع رسانی میگردد)

توضیحات بیشتر

دماوند با 5671 ارتفاع مرتفع ترین نقطه ایران, در استان مازندران و در جناح شمالي دره رودخانه هراز بخش لاريجان  قرار گرفته و يكي از مخروط‌هاي عظيم آتشفشاني ايران مي‌باشد. اين قله از شمال به دره رودخانه نمارستاق از شرق به دره هراز و از غرب و جنوب غربي محاط به دره رودخانه دليچاي و درياچه سد لار راه دارد. این قله در فرهنگ کشورمان مظهر پایداری و استواری محسوب میگردد . این اثر به دلیل ویژگیهای منحصر به فرد خود پژوهشگران و کوهنوردان فراوانی را از سراسر کشور و جهان بسوی خود جلب می نماید.از گونه های مهم گیاهی میتوان از بومادران وپیر گیاه دماوندی ؛اسپرس کوهی و گون نام برد.
مسيرهای صعود:
قله دماوند داراي 60 مسير اصلي و فرعي و تركيبي صعود از زواياي جغرافيايي مختلف بر روي خود مي‌باشد كه در اين ميان 4 مسير اصلي و چهار مسير فرعي مجموعا به تعداد 8 مسير صعود را مي‌توان بر روي آن نام برد كه عبارتند از :
1- مسير جنوبي 2- مسير شمالي 3- مسير غربي 4– مسير شرقي 5- مسير جنوب غربي 6- مسير جنوب شرقي 7- مسير شمال غربي 8- مسير شمال شرقي مي‌باشند كه هر يك با توجه به موقعيت جغرافيايي خاص خود از مسيري مشخص به قله مي‌رسند.


توجه!! این برنامه در صورت مساعد بودن شرایط جوی در این تاریخ اجرا خواهد شد.


توجه!!
شرکت در برنامه های چند روزه و تخصصی کوهنوردی مختص اعضا باشگاه بوده و علاقمندان به شرکت در برنامه های تخصصی کوهنوردی میتوانند با دریافت کارت عضویت رسمی باشگاه در این سطح از برنامه ها شرکت نمایند