شرکت کار در ارتفاع داها| گردشگری داها|

باشگاه کوهنوردی داها

موضوع :بهترین زیپ برای تجهیزات کوهنوردی چیست؟

موضوع :بهترین زیپ برای تجهیزات کوهنوردی چیست؟
حتما بارها در ارتفاعات یا مکانهایی که هوا خراب شده  بخاطر زیپ لباس به مشکل بر خوردین. حال مطالبی را تحقیق و از خود نگارش میکنم تا با بهترین زیپ دنیا در فعالیتهای کوهستانی و کوهنوردی آشنا شوید.
 
بهترین زیپ دنیا (Ykk)نام دارد و مخفف ((یوشیدا کوگیو کابوشیکی ))است که در سال 1936تاسیس شد این کارخانه ادعا میکند اولین سازنده زیپ ترویج دهنده اقدامات حفاظت از محیط زیست در جهان است و این شرکت شعار بسیار نیکی دارد..
 
(((انسان زمانی رستکار می شود که سودی برای دیگران داشته باشد )))هم اکنون Ykk در مجموع 123شرکت وابسته در 70کشور جهان و حدود270کارخانه با 37هزار کارمند در اختیار دارد.
بزرگترین کارخانه گروه ژاپنی در جورجیای آمریکا میباشد Ykk تنها کمپانی معتبر تولید زیپ برای تجهیزات در شرایط دشوار است؛که از جمله کوهنوردی و اسکی جزو شرایط دشوار است.UIAA این مهم را تایید کرده است.
 
چگونه زیپ Ykk را بشناسیم 
 
1-در همان نگاه اول کیفیت و خارق العاده بودن زیپ Ykk
 
2- نشان Ykk با کیفیت بسیار بالا، بر روی ماشین های زیپ نقش بسته است.
 
3-زیپ های اصلی خطوط دوخت منظمی داردند.
 
4-زیپ های Ykk در هر سایز و به هر شکلی که باشند نه انقدر روان و شل هستند که خود باز شود و نه انقدر سفت و محکم که برای باز شدن نیروی زیادی صرف کنید.
 
5-دندانه های زیپ Ykk کاملا منظم و با دقت تمام تعبیه شده اند.
 
حالا چرا ما کوهنوردان باید به این مهم توجه کنیم؟
 
تمام کمپانی های معتبر در تولید و دوخت البسه لایه اول ،پلار،کرتکس،ایونت،وندستاپر،پر،کوله پشتی ،چادر ارتفاع ،کفش،کیف کمری و تجهیزات نگه دارنده ابزارالات طبیعت گردی باید از زیپ Ykk استفاده کنندچرا که تایید UIAA میباشد.
 
زیپ 
این زیپ هایی که برای شرایط سخت تهیه شده اند یخ نمیزنند و به راحتی عمل میکنند.
 
ضمنا اگر کیسه خواب های شما از دو کمپانی متفاوت باشند که زیپ Ykk داشته باشند میتوانید انها را به هم دوخت کنید و دونفر راحت استفاده کنید یا در شرایط دشوار سه نفره از دو کیسه خواب استفاده کنید.
 
نتیجه 
 
اگر لوازمی خریداری کردید حتما به زیپ Ykk توجه کنید و اگر مارک داشت  اصلی خواهد بود.
 
مثال
 
اگر کیسه خوابی را با برند کمپ تهیه کردید و زیپش  Ykk نبود پس مشخص خواهد بود تقلبی میباشد. 
 
"تحقیق و نگارش به همراه تجربه 
محمود قویدل بیرجندی